Około miesiąc temu, akurat po aktualizacji systemowej do wersji 1703 Windows 10 Pro, program Audacity przestał nagrywać. Do tego czasu miałem podpięte zewnętrzne głośniki do komputera i kiedy je odłączyłem (wtedy desktop odtwarzał dźwięk przez wewnętrzny głośnik), wszystko wróciło do normy.

Dla jasności powtórzę,: że Audacity nagrywa bez problemu, gdy komputer odtwarza dźwięk przez wewnętrzny głośnik. Natomiast kiedy podłączę zewnętrzne dwa głośniki stereo jedną wtyczką (czy to do gniazda z tyłu komputera, czy też z przodu, gdzie podłącza się słuchawki), już tego dźwięku nie nagrywa. Oczywiście po podłączeniu kabla Cinch zewnętrznych głośników zanika głos wewnętrznego głośnika komputera, a słychać go tylko z zewnętrznych głośników.

Nie wiem co jest tego przyczyną, gdyż na drugim komputerze tej samej marki i o takiej samej konfiguracji po wspomnianej aktualizacji systemowej nie mam tego problemu, a więc prawdopodobnie nie jest to wina nowej wersji Windows 10.

Porównałem te dwa desktopy i stwierdziłem, że obydwa mają tę samą wersję Audacity, identycznie są skonfigurowane, a karta dźwiękowa ma najnowsze sterowniki.

Bezskutecznie eksperymentowałem z różnymi wersjami Audacity, także z wersją Beta. Poszukiwanie przyczyny tego stanu w internecie też było bezskuteczne.

Problem dotyczy: HP Compaq 6000 Pro, Intel(R) Core(TM) SFF PC, 2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz, (2 CPUs), ~3.0 GHz, 4096 RAM, Windows 10 Pro 64-bitowy. Audacity wersja 2.0.5

Chciałbym nagrywać Audacity i jednocześnie słuchać lepszej jakości dźwięk poprzez wydobywający się z podłączonych zewnętrznych głośników, a nie z wewnętrznego głośnika, który jest bardzo niskiej jakości dla ucha. Serdecznie proszę o radę w tej sprawie.