Od pewnego czasu moja drukarka Canon Pixma IP1900 nie pracuje prawidłowo, klikam dokument do druku, wskazuje kolejkę drukowania, oczekiwanie, przetwarzanie a kontrolka zielona na urządzeniu miga natomiast nie rozpoczyna drukowania.

Posiadam system operacyjny Linux Mint 17 Kiana, próbowałem również podłączyć drukarkę pod urządzenie mobilne Samsung Galaxy SII (wersja systemu android 4.2) było podobnie, poprawnie wykryte urządzenie zakolejowany dokument do druku a niestety kontrolka zielona na bezczynnej drukarce migała.

Wcześniej na tym samym systemie linux drukarka wzorowo pracowała, po przeinstalowaniu zrobieniu formatu dysku pojawił się wyżej opisany problem, kolega mi opowiadał że to może być pamięć drukarki zajęta przez niezakończone uprzednio drukowanie.

Być może tak jest, bo nie drukowałem wczoraj i dzisiaj nic a ikona drukarki jest w prawym dolnym rogu i w oknie wskazuje „przetwarzanie”, po anulowaniu zadania znika, tylko czy nie pojawi się ponownie po uruchomieniu sytsemu, jeszcze nie próbowałem sprawdzić drukarki w środowisku Microsoft.